XRP, DOGE, SOL, AVAX Coin ve Bu 4 Coin İçin Alt-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve belirli altcoinler 2024 yılının 1. çeyreğinde keskin bir yükseliş gösterdi. Ancak yakın vadede bir düzeltme mümkün. Bitcoin ve AVAX Coin dahil önde gelen altcoinlerde dikkat edilmesi gereken önemli destek seviyeleri neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için grafikleri inceliyor.

BTC, ETH, BNB ve SOL Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Boğalar Bitcoin’i 71.770 doların üzerine çıkarmakta zorlanıyor. Dünkü düzeltme ayıların bırakmaya hazır olmadığını kanıtlıyor. Dar aralıklı ticaretin yakında kırılması muhtemel. Ancak kırılmanın yönünü kesin olarak tahmin etmek zor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, kısa vadeli traderlar BTC’yi 50 günlük SMA’ya (62.430 dolar) çekerek kar alabilir. Öte yandan, fiyat yükselir ve 71.770 ila 73.777 dolar bölgesinin üzerine çıkarsa, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret edecektir. BTC’nin daha sonra 80.000 dolara doğru yürüyüşüne devam etmesi mümkün.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH’nin 3.679 dolarlık ani direncin üzerine çıkmakta ve bunu sürdürmekte zorlanıyor. Bu da ayıların üstünlüğü ele geçirmeye çalıştığını gösteriyor. Ayılar durumdan faydalanmaya ve fiyatı 50 günlük SMA’nın (3.386 dolar) altına çekmeye çalışacaktır. Bunu yaparlarsa, satışların artması muhtemel. Böylece, ETH’nin 3.250 dolara ve ardından 3.056 dolarlık kritik desteğe kayması olası. Boğalar düşüşü engellemek istiyorsa, fiyatı 3.679 doların üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunun da 4.000 doların olası bir yeniden testinin kapılarını açması olası. Bu seviye yine önemli bir engel olarak hareket edecektir. Ancak boğalar galip gelirse ETH’nin 4.500 dolara ulaşması olası.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BNB 29 Mart’ta 620 dolardan düşüşe geçti. Ardından, 1 Nisan’da 20 günlük EMA’ya (562 dolar) geriledi. Böylece, kısa vadeli yatırımcıların kâr rezervasyonuna işaret etti. 20 günlük EMA dikkat edilmesi gereken önemli bir destek. Çünkü altında bir kırılma ve kapanışın BNB’yi 496 dolara düşürmesi mümkün. Alıcıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması bekleniyor. Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşleri satın aldığını gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 645 dolara çıkarmak için bir girişimde daha yapacak. Bu seviyenin üzerinde bir kırılmanın, fiyatı 692 dolara fırlatması olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 1 Nisan’da 205 dolarlık genel direnç seviyesinden bir kez daha aşağı döndü. Dolayısıyla bu da bu seviyede agresif bir satışa işaret etti. SOL’un izlenmesi gereken önemli bir destek olan 20 günlük EMA’ya (180 dolar) ulaşması olası. Fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, boğaların düşüşleri satın almaya devam ettiğini gösterecektir. Bu da 205 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Bu gerçekleşirse, SOL’un yükseliş trendini sürdürmesi ve 267 dolara doğru yükselmesi olası. Bunun yerine, fiyat düşmeye devam eder ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, boğaların çıkışa koştuğunu işaret edecektir. SOL’un daha sonra 50 günlük SMA’ya (147 dolar) düşmesi muhtemel.

XRP, DOGE, ADA, AVAX Coin analizi

Ripple (XRP) fiyat analizi

Son birkaç günün XRP fiyat hareketi, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret ediyor. Bu doğrultuda, hareket simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. 20 günlük düz EMA ve orta noktanın hemen altındaki RSI, alıcılara ya da satıcılara net bir avantaj sağlamıyor. Boğaların, 0,74 dolarlık zorlu dirence doğru bir yükselişin başladığını öne sürmek için fiyatı üçgenin üzerine itmesi gerekecek. Alternatif olarak, fiyat düşmeye devam eder ve üçgenin altına inerse, ayıların sorumluluğu almaya çalıştığını gösterecektir. Satışların boğa trend çizgisinin altında toplanması ve XRP’yi 0,52 dolara kadar düşürmesi olası.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar DOGE 0,19 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalışıyor. Ancak fiyatı 0,23 doların üzerine çıkarmak için mücadele ediyor. Ayılar durumdan faydalanmaya çalışacak. Böylece, DOGE’yi 20 günlük EMA’nın (0,18 dolar) altına çekecek. Bunu yaparlarsa, satışların artması mümkün. Ayrıca, DOGE’nin 50 günlük SMA’da (0,14 dolar) bir sonraki önemli desteğe düşmesi olası. Aksine, fiyat yükselir ve 0,23 doların üzerine çıkarsa, boğaların yükseliş trendini sürdürmeye çalıştığını gösterecektir. DOGE’nin daha sonra 0,30 dolara yükselmeye çalışması mümkün. Ancak, muhtemelen burada yine ayıların direnciyle karşılaşacaktır.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA’nın son birkaç günde 0,68 dolar direncinin üzerine çıkamadı. Bu da ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor. Ayılar, fiyatı 0,63 dolarlık acil desteğin altına çekti. Şimdi de düşüşü 57 dolarlık sağlam desteğe kadar uzatmaya çalışacak. Fiyat 0,57 dolardan toparlanırsa, ADA’nın bir süre 0,57 dolar ile 0,68 dolar arasında kalabileceğini gösterecektir. Fiyat 0,57 dolarlık kritik desteğin altına düşerse, ADA’nın düşüş eğilimli bir baş ve omuz formasyonunu tamamlayacaktır. Bu da 0,46 dolara doğru daha derin bir düzeltmenin başlangıcını işaret edecektir. Boğaların sürücü koltuğuna geri dönmek için fiyatı 0,68 doların üzerine çekmesi gerekecek.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

Boğalar geçtiğimiz birkaç günde AVAX Coin fiyatını 20 günlük EMA’nın (53 dolar) üzerinde tutmayı başardı. Ancak güçlü bir toparlanma başlatamadı. Bu durum, boğaların agresif alımların yapılmadığını gösteriyor. Satışlar 1 Nisan’da hızlandı ve ayılar AVAX Coin fiyatını 50 dolar desteğine çekti. Bu AVAX Coin için dikkat edilmesi gereken çok önemli bir seviye. Çünkü altındaki bir kırılma satışları hızlandırabilir ve AVAX Coin fiyatını 42 dolara çekebilir. Fiyat yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa bu olumsuz görüş yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu durumda AVAX Coin fiyatının 60 dolara yükselmesi mümkün. Daha sonra 65 dolardaki genel dirence doğru bir ralli girişimi başlatması olası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir